Sosyal Bilgiler Sitesi - Sosyaldeyince.com
..:: Bilgiye Atılan Adım ::..


sosyal bilgiler seti

Sosyaldeyince.com Akıllı Telefon Uygulaması Google Play Store^de yayında.

Yeşilay

Başlatan Sosyaldeyince, 28 Ocak, 2017, 18:24

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sosyaldeyince

28 Ocak, 2017, 18:24 Son düzenlenme: 14 Eylül, 2017, 11:50 Sosyaldeyince
Yeşilay
Sigara, uyuşturucu maddeler ve alkollü içecekler gibi zararlı alışkanlıklardandır. Bu tür maddeler başta kalp, akciğer ve karaciğer olmak üzere bütün organlara zarar vermektedir.


Vücudun direncini zayıflatarak kişinin hastalıklara yakalanmasını kolaylaştırmaktadır. Yapılan araştırmalar sonucunda insanlar bu ölümcül bağımlılığın pençesine çocuk denecek yaşta düşmektedir.
Yeşilay
Çocuk ve gençlerin sigara kullanmaya özenmesinde sigara kullanan yetişkinler etkili olmaktadır. Yeni nesli tehdit eden bu tehlikenin önüne geçmek için devlet ve vatandaşların iş birliği yapması kaçınılmazdır.
Sağlık alanında birçok yasal düzenleme vardır. Bunlardan biri de insan sağlığına zarar veren sigara kullanımı ile ilgilidir. İnsanların sigara kullanmalarını önlemek ve sigara kullanan ya da kullanmayan insanların sağlıklarını korumaları için çeşitli çalışmalar yapılmaktadır. Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından bu konuda yasal düzenlemeler yapılmıştır. Uygulayıcı kurum ve kuruluşlar adil bir şekilde bu yasayı uygulamalıdır.
Yeşilay ülkemizdeki sivil toplum kuruluşlarından biridir. Yeşilay, 1920 yılında yurdumuzda alkollü içki ve uyuşturucu madde kullanmaya karşı olanların kurduğu bir dernektir. Temel amacı, toplumda aileye, bireye zararlı olan içki ve uyuşturucuların kullanımını eğitim yoluyla engellemektedir.
Yeşilay, insan onurunu ve saygınlığını temel alan, toplumu ve gençliği ayrım gözetmeden zararlı alışkanlıklardan korumak için çalışan, milli ve ahlaki değerleri gözeterek ve bilimsel metotlar kullanarak tütün, alkol, uyuşturucu madde, teknoloji, kumar vb. bağımlılıklarla mücadele eden; önleyici ve rehabilite edici halk sağlığı ve savunuculuk çalışmaları yürüten bir sivil toplum kuruluşudur.

share button   
Sosyaldeyince.com sosyal bilgiler sitesi

site tanıtım
 

Özetler 5.Sınıf - 6.Sınıf - 7.Sınıf - 8.Sınıf . . : : : . . Etkinlikler 5.Sınıf - 6.Sınıf - 7.Sınıf - 8.Sınıf
Sunular 5.Sınıf - 6.Sınıf - 7.Sınıf - 8.Sınıf