Sosyal Bilgiler Sitesi - Sosyaldeyince.com
..:: Bilgiye Atılan Adım ::..

Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı TEGV

Başlatan Sosyaldeyince, 08 Nisan, 2015, 18:50

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sosyaldeyince

08 Nisan, 2015, 18:50 Son düzenlenme: 07 Ağustos, 2018, 15:13 Sosyaldeyince
Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı TEGV
Eğitime destek veren, ülkemizin geleceğine, yarınlarına sahip çıkan sivil toplum kuruluşu.


Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı, 23 Ocak 1995 tarihinde eğitime destek vermek amacıyla sanayici, iş adamları ve yöneticiler tarafından kuruldu. Vakfın kısa adı "Eğitim Gönüllüleri" dir. Vakfın merkezi İstanbul'dadır. Ülkemizdeki en büyük sorunlardan biri çocukların maddi sorunlardan dolayı okula gönderilmemesi yada okul çağında okula gitmesi gereken çocukların bazı işlerde aileleri tarafından çalıştırılmasıdır. Bu aileler özellikle maddi yetersizliklerden dolayı çocuklarını okul yerine aileye katkı sağlayacak çeşitli işlere yönelmesini istemekte hatta zorlamaktadır.

tegv
Tegv, eğitim alanında yaptığı çalışmalar sayesinde Türkiye'de eğitime en çok destek veren sivil toplum kuruluşlarından biridir. Topladığı bağışlar sayesinde yardıma muhtaç çocuklara yardım eden, onların eğitim masraflarını karşılayan Tegv, gönüllü vatandaşların ve bağışçıların katkılarıyla bu faaliyetlerine devam etmektedir. Tegv ülke sorunlarının çözümüne katkı sağlayan, bunları gönüllülük esasıyla yerine getiren önemli bir kurumdur.
Ülkemizin çağdaş uygar milletler seviyesinin üzerine çıkması için öncelikle eğitim alanında yapacağı çalışmalar çok önemlidir. Gelecek nesillerin daha güçlü, daha etkili ve çağdaş bir hayat sürmeleri için şimdiden eğitime yatırım yapmak gerekmektedir.
Eğitim Gönüllüleri Vakfı, çocuklarımızın, cumhuriyetin temel ilke ve değerlerine bağlı, akılcı, sağduyulu, özgüven sahibi, düşünen, sorgulayan, kendi iç yaratıcılığını harekete geçirebilen, barışçı, farklı düşüncelere ve inançlara saygılı, insan ilişkilerinde cinsiyet ırk, dil, din farkı gözetmeyen bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunacak eğitim öğretim programları oluşturacak ve uygulayacaktır.

share button   
Sosyaldeyince.com sosyal bilgiler sitesi

site tanıtım
 

Özetler 5.Sınıf - 6.Sınıf - 7.Sınıf - 8.Sınıf . . : : : . . Etkinlikler 5.Sınıf - 6.Sınıf - 7.Sınıf - 8.Sınıf
Sunular 5.Sınıf - 6.Sınıf - 7.Sınıf - 8.Sınıf