Sosyal Bilgiler Sitesi - Sosyaldeyince.com
..:: Bilgiye Atılan Adım ::..

23 Nisan Şarkı Klibi

Başlatan Sosyaldeyince, 22 Nisan, 2015, 14:25

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sosyaldeyince

22 Nisan, 2015, 14:25 Son düzenlenme: 07 Ağustos, 2018, 15:11 Sosyaldeyince
23 Nisan Şarkı Klibi
23 Nisan 1920'de Ankara'da, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmış ve milli egemenlik sağlanmıştır.


1918'de 1.Dünya Savaşı'ndan yenik çıkan Osmanlı Devleti'nin elde kalan son topraklan da Sevr Anlaşması ile almak istenmiş, adeta Türk Milleti tarih sahnesinden silinmeye çalışılmıştır. Dünyanın en güçlü devletleri karşısında, bütün olumsuzluk ve zorluklara rağmen M.Kemal Atatürk, hiçbir zaman ümidini kaybetmemiş, 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak milli mücadeleyi başlatmıştır. Samsun'dan Amasya'ya, oradan Erzurum ve Sivas'a geçerek yaptığı kongrelerle Türk Milleti'ni düşmanla mücadeleye, bağımsızlığa, tarih sahnesinde kıyamete dek var olma mücadelesine girmiştir. Türk Milleti bu çağrıya tüm benliğiyle cevap vermiş, büyük komutanın ardında 1.İnönü, 2.İnönü, Sakarya ve Başkomutanlık Meydan Savaşlarını kazanmış, bu milletin kıyamete dek varlığımı sürdüreceğini tüm dünyaya bir kez daha ispatlamıştır.
Kurtuluş Savaşı'nın büyük zaferle sona ermesiyle, yeni bir dönem başlamış, Türk Milleti'nin önüne yepyeni bir sayfa açılmıştır. Bu uzun ve zorlu dönem Türk Milleti'nin büyük önderi M.Kemal Atatürk liderliğinde büyük zorluklar, sıkıntılar içinde büyük fedakarlıklarla asılmıştır.
23 Nisan Bayramı
Bu büyük askeri zaferden sonra, sıra siyasi, sosyal, ekonomik zaferlere gelmiş, bu yolda da ulu önder Atatürk egemenliği kayıtsız şartsız millete veren, bugüne dek insanlığın geliştirdiği en iyi yönetim şekli olan, demokrasinin temelini oluşturan Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni Kurtuluş Savaşı sona ermeden, 23 Nisan 1920'de açmıştır. Milli iradenin temsil edildiği bu meclisle, Türk Milleti'nin gelişmesine engel olan tüm kurumlan kapatmış, yerine Milletimizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkaracak bir çok inkılaplar yapmış, Türk Milleti'nin bu günleri görmesini sağlamıştır.
Türk Milleti'nin, yarınları da en güzel şekilde görebilmesi için yarınlarını teminatı, geleceğimizin garantisi olan Türk çocuklarına, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurulduğu günü bayram olarak hediye etmiştir. Türk çocuklan da her yıl bu mutlu günlerini tüm dünya çocuklarıyla paylaşmakta, tüm dünyaya sevgi, barış, iyilik mesajı vermektedirler.

23 NİSAN KUTLU OLSUN
23 NİSAN KUTLU OLSUN SEVİNİN KÜÇÜKLER
SEVİNİN KÜÇÜKLER
ÖVÜNÜN BÜYÜKLER
23 NİSAN KUTLU OLSUN

EN BÜYÜK BAYRAM BU BAYRAM
HERKESE KUTLU OLSUN
ENBÜK BAYRAM BU BAYRAM
ÇOCUKLARA KUTLU OLSUN

share button   
Sosyaldeyince.com sosyal bilgiler sitesi

berkay27


Sosyaldeyince

İlginiz için biz teşekkür ederiz.
Sosyaldeyince.com sosyal bilgiler sitesi

site tanıtım
 

Özetler 5.Sınıf - 6.Sınıf - 7.Sınıf - 8.Sınıf . . : : : . . Etkinlikler 5.Sınıf - 6.Sınıf - 7.Sınıf - 8.Sınıf
Sunular 5.Sınıf - 6.Sınıf - 7.Sınıf - 8.Sınıf