Sosyal Bilgiler Sunu, Slayt ve Haritaları Gönderen Konu: Sosyal Bilgiler Sunu, Slayt ve Haritaları  (Okunma sayısı 188678 defa)

Çevrimiçi Sosyaldeyince

  • Site Yöneticisi
  • *****
  • İleti: 4470
    • Sosyaldeyince.com
Sosyal Bilgiler Sunu, Slayt ve Haritaları
Sosyal Bilgiler Sunu, Slayt ve Haritaları
« : 08 Mayıs 2014, 12:55 »
Sosyal Bilgiler Sunuları, Sosyal Bilgiler 6.Sınıf Sunuları, Sosyal Bilgiler 7.Sınıf Sunuları, Sosyal Bilgiler 5. Sınıf Sunuları, İnkılap Tarihi Sunuları   

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Sosyal Bilgiler Sunu ve Slaytları
Derslerde ve ders sonrasında en çok kullanılan kaynakların başında sunu ve slaytlar gelmektedir. Görsel olması, önemli yerleri vurgulaması, kullanılan efektler sayesinde insanların hafızasında daha kalıcı olması sebebiyle tercih edilir. Bu bölümde sosyal bilgiler sunuları, sosyal bilgiler slaytları, haritalar bulunmaktadır. 5. sınıf, 6. sınıf, 7. sınıf ve 8. sınıf üniteleri için ayrı ayrı sosyal bilgiler sunu ve slaytları bulunur. Ayrıca 8. sınıf başlığında Atatürk ile ilgili daha önce görmediğiniz 11 adet Atatürk Resimleri Sunu ve Slaytı bulunmaktadır. Slayt adetleri ünite uzunluklarına göre değişmektedir. O yüzden ünitelerdeki sunumlar eşit sayıda değildir.
İnternet ortamı olan bilgisayarlarda rahatlıkla izlenebilir. Eğer bilgisayarınızda Flash Player yüklü değilse lütfen kurunuz. Çünkü her bilgisayarda mutlaka olması gereken flash player sizin bilgisayarınızda yüklü değilse sitemizdeki sosyal bilgiler kaynaklarından verimli bir şekilde faydalanamaz ve sunumları izleyemezsiniz. Sunumları akıllı tahtası olan okullarda da izlemek mümkündür.
5. Sınıf Sosyal Bilgiler Sunu ve Slaytları; Haklarımı Öğreniyorum Ünitesi Sunu ve Slaytları, Adım Adım Türkiye Ünitesi Sunu ve Slaytları, Bölgemizi Tanıyalım Ünitesi Sunu ve Slaytları, Ürettiklerimiz Ünitesi Sunu ve Slaytları, Gerçekleşen Düşler Ünitesi Sunu ve Slaytları, Toplum İçin Çalışanlar Ünitesi Sunu ve Slaytları.
6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sunu ve Slaytları; Sosyal Bilgiler Öğreniyorum Ünitesi Sunu ve Slaytları, Yeryüzünde Yaşam Ünitesi Sunu ve Slaytları, İpek Yolunda Türkler Ünitesi Sunu ve Slaytları, Ülkemizin Kaynakları Sunu ve Slaytları, Ülkemiz ve Dünya Ünitesi Sunu ve Slaytları, Demokrasinin Serüveni Ünitesi Sunu ve Slaytları, Elektronik Yüzyıl Ünitesi Sunu ve Slaytları.
7. Sınıf Sosyal Bilgiler Sunu ve Slaytları; İletişim ve İnsan İlişkileri Ünitesi Sunu ve Slaytları, Ülkemizde Nüfus Ünitesi Sunu ve Slaytları, Türk Tarihinde Yolculuk Ünitesi Sunu ve Slaytları, Zaman İçinde Bilim Ünitesi Sunu ve Slaytları, Ekonomi ve Sosyal Hayat Ünitesi Sunu ve Slaytları, Yaşan Demokrasi Ünitesi Sunu ve Slaytları, Ülkeler Arası Köprüler Ünitesi Sunu ve Slaytları.
8. Sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Sunu ve Slaytları; BİR KAHRAMAN DOĞUYOR Ünitesi Sunu ve Slaytları, MİLLİ UYANIŞ, YURDUMUZUN İŞGALİNE TEPKİLER Ünitesi Sunu ve Slaytları, YA İSTİKLAL YA ÖLÜM Ünitesi Sunu ve Slaytları, ÇAĞDAŞ TÜRKİYE YOLUNDA ADIMLAR Ünitesi Sunu ve Slaytları, ATATÜRKÇÜLÜK Ünitesi Sunu ve Slaytları, ATATÜRK DÖNEMİ TÜRK DIŞ POLİTİKASI VE ATATÜRK'ÜN ÖLÜMÜ Ünitesi Sunu ve Slaytları, ATATÜRK'TEN SONRA TÜRKİYE: İKİNCİ DÜNYA SAVAŞI VE SONRASI Ünitesi Sunu ve Slaytları .


Linkback: https://www.sosyaldeyince.com/sunu-ve-harita-hizli-baglanti-bolumu/sosyal-bilgiler-sunu-slayt-ve-haritalari-t1896.0.html

share button  


« Son Düzenleme: 08 Mayıs 2014, 12:58 Gönderen: Sosyaldeyince »
Sosyaldeyince.com sosyal bilgiler sitesi

sosyal bilgiler

Sosyal Bilgiler Sunu, Slayt ve Haritaları
Sosyal Bilgiler Sunu, Slayt ve Haritaları
« : 08 Mayıs 2014, 12:55 »
sosyaldeyince.net


clip
İnternet ve Sosyal Medya Kullanımı Sunu Slayt ppt

Başlatan Kutup Yıldızı

0 Yanıt
418 Gösterim
Son İleti 14 Nisan 2017, 17:02
Gönderen: Kutup Yıldızı
clip
Madenlerimiz Sunu Slayt

Başlatan sosyalfun

0 Yanıt
320 Gösterim
Son İleti 24 Nisan 2017, 18:33
Gönderen: sosyalfun
clip
BİR ÜLKE BİR BAYRAK SUNU SLAYT

Başlatan Kutup Yıldızı

0 Yanıt
2461 Gösterim
Son İleti 20 Nisan 2015, 11:53
Gönderen: Kutup Yıldızı
clip
ÜLKEMİZİN KAYNAKLARI SUNU SLAYT

Başlatan Kutup Yıldızı

0 Yanıt
3581 Gösterim
Son İleti 22 Şubat 2015, 10:32
Gönderen: Kutup Yıldızı
clip
HUKUK VE ADALET SUNU SLAYT

Başlatan Kutup Yıldızı

0 Yanıt
1066 Gösterim
Son İleti 05 Ocak 2017, 20:31
Gönderen: Kutup Yıldızı