Sosyal Bilgiler Sitesi - Sosyaldeyince.com
..:: Bilgiye Atılan Adım ::..


Sosyaldeyince.com Akıllı Telefon Uygulaması Google Play Store^de yayında.


Teknolojinin Olumsuz Etkileri

Başlatan Sosyaldeyince, 22 Şubat, 2015, 11:52

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sosyaldeyince

Teknolojinin Olumsuz Etkileri
- Doğru kullanılmadığında vücut sağlığına zarar verir. Birçok insan bilgisayar karşısında fazla zaman geçirmektedir. Bunun sonucunda da bel fıtığı, boyun fıtığı, obezite gibi hastalıklar ortaya çıkabilmektedir. Ayrıca ulaşım araçlarının hatalı kullanılması sonucu trafik kazaları yaşanmaktadır.
- Doğru kullanılmadığında ruh sağlığına zarar verir. Araştırmalar şiddet içerikli televizyon programları ve bilgisayar oyunlarının toplumun şiddete karşı duyarsızlaşmasına ve çocukların saldırgan davranışları öğrenmelerine yol açtığı ortaya koymuştur.
- Doğru kullanılmadığında ders başarısına zarar verir. İnternet ve televizyon bağımlısı çocuklar yeterince derslerine zaman ayıramadıkları için okul başarıları düşer.
- Doğru kullanılmadığında dünya barışına zarar verir. Devletlerarası savaşlarda kullanılan nükleer silahlar tüm insanlık için bir tehdittir. Geçmişte Japonya’ya atılan atom bombası bunun en çarpıcı örneğidir.
- Doğru kullanılmadığında insan ilişkilerine zarar verir. Günümüzde komşuluk ilişkilerini azaltan sebeplerin başında teknolojik ürünler gelmektedir. Televizyon insanları evlerine hapsetmiştir. Elektrikli ev eşyaları komşular arası yardımlaşmayı azaltmıştır.
- Doğru kullanılmadığında doğal çevreye zarar verir. Teknolojik atıklar havaya, suya ve toprağa karışarak çevre kirliliği meydana getirmiştir.

share button   
Sosyaldeyince.com sosyal bilgiler sitesisite tanıtım
 


Özetler 5.Sınıf - 6.Sınıf - 7.Sınıf - 8.Sınıf . . : : : . . Etkinlikler 5.Sınıf - 6.Sınıf - 7.Sınıf - 8.Sınıf
Sunular 5.Sınıf - 6.Sınıf - 7.Sınıf - 8.Sınıf