Sosyal Bilgiler Sitesi - Sosyaldeyince.com

Evrak ve Dökümanlar => Diğer => Konuyu başlatan: kahramandayı - 14 Kasım, 2019, 11:38

Başlık: DENEME SEVİYE TESPİT SINAVI SONUÇ DEĞERLENDİRME RAPORU
Gönderen: kahramandayı - 14 Kasım, 2019, 11:38
DENEME SEVİYE TESPİT SINAVI SONUÇ DEĞERLENDİRME RAPORU

İlimiz genelinde 8 Kasım 2019 tarihlerinde yapılmış olan 8.Sınıflar ........ Merkezi Sınav Hazırlık Testi Deneme Sınavı sonucunda okulumuzda kazanım eksikliği görülen öğrenme alanları belirlenmiş ve bu alanların iyileştirilmesine yönelik eylem planı hazırlanmıştır. Kazanım eksikliği görülen alanlar aşağıya çıkarılmıştır.
Öğrencilerin anlama, yorumlama ve kavram bilgisi konularında eksik olduğu sınav analizlerinden tespit edilmiştir.

Eylem planı;
1-Kazanım eksikliği görülen ve özellikle başarı yüzdesi %50'nin altında olduğu alanlar yukarıda verilen tabloda tespit edilmiştir. Buna göre başarının düşük olduğu kazanımlar pekiştirilecek, eksiklikler giderilecek, bu kazanımlarla ilgili flash etkinlikler (boşluk doldurma, eşleştirme, harita üzerine yerleştirme v.b.) yaptırılacak. Ayrıca bu konularla ilgili bulmaca, etkinlik ve çalışma kağıtları hazırlanarak sınıfta uygulanacak, daha eğlenceli etkinliklerle geriye dönük tekrar dersleri yapılacaktır.
2-Yetiştirme kurslarında ODSM kazanım testleriyle bu alanların geliştirilmesi sağlanacaktır. Özellikle paragraf ve yoruma dayalı soruların çözümüne önem verilecek.
3- İnkılap tarihi dersinde geçen ve sınavlarda öğrencilerin bilemediği kavramlar araştırılarak bunların öğretilmesi sağlanacak. Eksik olan konularla ilgili kısa ders notları ve Lgs nokta atışı ders notları ve özetler dağıtılacaktır.
4-Velilerle işbirliği artırılacaktır, öğrencilerin ders çalışma programlarına uyması sağlanacaktır.
5-Sınav kaygısı yaşayan öğrenciler için okul rehberlik servisi ile ortak çalışma yapılacak.
6-Öğrenci koçluk sistemi ile öğrencilerin birebir daha sıkı takibi yapılacak.
7- Akıllı tahta olmaması nedeniyle sınıflarda projeksiyon gibi görsel araçların temini konusunda okul idaresiyle, okul imkanları doğrultusunda, eksiklikleri giderici çalışma yapılacak.