Sosyal Bilgiler Sitesi - Sosyaldeyince.com

Evrak ve Dökümanlar => Diğer => Konuyu başlatan: Sosyaldeyince - 10 Haziran, 2019, 10:49

Başlık: 5.SINIF SOSYAL BİLGİLER DESTEKLEME YETİŞTİRME KURSU 2. DÖNEM RAPORU
Gönderen: Sosyaldeyince - 10 Haziran, 2019, 10:49
5.SINIF SOSYAL BİLGİLER DERSİ DESTEKLEME YETİŞTİRME KURSU DYK 2. DÖNEM FAALİYET RAPORU

MEB DesteklemeYetiştirme Kursları Yönergesi doğrultusunda aşağıdabelirtilen sınıf ve derslere yönelik kurs açılmış olup25.02.2019- 02.06.2019 tarihleri arasında kurs faaliyeti gerçekleştirilmiştir.
KURSU AÇILAN SINIFVE ÖĞRENCİ SAYISI:  5/A,  16 öğrenci
KURS VERİLENÜNİTELER:
BİLİM, TEKNOLOJİ VETOPLUM,
ÜRETİM-DAĞITIM VE TÜKETİM,
ETKİNVATANDAŞLIK,
KÜRESEL BAĞLANTILAR

BAŞARI ORANI: %89

YAPILAN ÇALIŞMALAR
-Yapılan sınavlarda yetiştirme kursununfaydalı olduğu görülmüştür. Bu durum öğrencilerin hafta içi ders performanslarındada gözle görülür olumlu değişikliklerle kendini göstermiştir.
-Öğrencilerde, dönem başına göre ilerleme kaydedildiği hem sınav analizinden, hem desınıf içi derse katılım durumlarından gözlemlenmektedir.
-Kurs sonunda kursa katılan öğrencilerin kazandıkları bilgi ve becerileri ölçmek amacıylasınavlar yapılmıştır. Sınav kağıtları incelenip, hata ve eksikler kağıtlar üzerindegösterilerek bu kağıtlar öğrencilere geri verilmiştir Yapılan değerlendirme sonuçlarında başarı oranının % 90 oranında olduğu gözlenmiştir.
- Kursa gelip de istenilen verimalınamayan öğrencilerin devamsızlık problemi olduğu vedüzenli konu tekrarı yapmadıkları görülmüştür. Aileleri ile görüşülüpöğrenciler ev ve okul ortamı göz önündebulundurularak ortaklaşa değerlendirilmiş ve velilere önerilerde bulunulmuştur.