Sosyal Bilgiler Sitesi - Sosyaldeyince.com

Sosyal Bilgiler Oyunları => 8.Sınıf İnkılap Tarihi Oyunları => 8.Sınıf Atatürk Dönemi Türk Dış Politikası Ünite Oyunları => Konuyu başlatan: Sosyaldeyince - 26 Ekim, 2018, 22:57

Başlık: 8.Sınıf Atatürk Dönemi Türk Dış Politikası Ünitesi Karlı Parkur Oyunu
Gönderen: Sosyaldeyince - 26 Ekim, 2018, 22:57
8.Sınıf Atatürk Dönemi Türk Dış Politikası Ünitesi Karlı Parkur Oyunu

https://www.sosyaldeyince.com/oyun/86/Karli-Parkur-86.swf

Oyun Açıklaması
8. Sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Dersi Atatürk Dönemi Türk Dış Politikası Ünitesi ile ilgili Karlı Parkur Motor Oyunu. Oyun, klavye ile oynanır. Klavyedeki sağ, sol, ileri ve geri tuşlarını kullan ve motoru hareket ettir. Bazen iki tuşa aynı anda basman gerekebilir. Karlı parkurda motoru devirmeden engelleri aşarak sür. Hızlı olman gerekmez, önemli olan hata yapmamaktır. 10 hakkın var. Soruyu bil oyunu oyna. Bu sitede yer alan oyunların hepsi T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersi konularını pekiştirmek amacıyla yapılmıştır. Oyunlar eğitim amaçlıdır. Soruları bilmeden oyunlar oynanamaz. T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük oyunları. Başarılar dileriz.

Sorular yeni müfredat uyumludur.
Bu oyun .swf(flaş) formatında bir oyundur. Akıllı telefonlarda flaş player desteği olmadığı için akıl telefon ve tabletlerde çalışmaz. Masaüstü bilgisayar, mouse olan akıllı tahta, netbook ve laptoplarda oynanabilir.