Sosyal Bilgiler Sitesi - Sosyaldeyince.com

Sosyal Bilgiler Oyunları => 6.Sınıf Sosyal Bilgiler Oyunları => 6.Sınıf Üretim Dağıtım ve Tüketim Ünite Oyunları => Konuyu başlatan: Sosyaldeyince - 22 Ekim, 2018, 22:11

Başlık: 6.Sınıf Üretim Dağıtım ve Tüketim Ünitesi Sinir Küpü Oyunu
Gönderen: Sosyaldeyince - 22 Ekim, 2018, 22:11
6.Sınıf Üretim Dağıtım ve Tüketim Ünitesi Sinir Küpü Oyunu

https://www.sosyaldeyince.com/oyun/65/Sinir-Kupu-65.swf

Oyun Açıklaması

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Dersi Üretim Dağıtım ve Tüketim Ünitesi ile ilgili Sinir Küpü Oyunu. Oyun, klavye yön tuşları ile oynanır. Bu oyun bir zeka ve beceri oyunudur. Oyunda dikdörtgen prizması şeklindeki çubuğu klavyedeki yön tuşları ile hareket ettirip sarı karenin içinden geçirmeye çalışıyoruz. Yalnız, dikdörtgen prizmasını alanın dışına çıkarmadan ve düşürmeden yön tuşlarıyla hareket ettirmelisin. Aksi halde hata yapıp bölümün başına dönüp tekrar başlamak zorunda kalırsın. Hata yapmadan ilerlersen diğer bölüme geçmeye hak kazanırsın. Soruyu bil oyunu oyna. Bu sitede yer alan oyunların hepsi Sosyal Bilgiler dersi konularını pekiştirmek amacıyla yapılmıştır. Oyunlar eğitim amaçlıdır. Soruları bilmeden oyunlar oynanamaz. Sosyal Bilgiler oyunları. Başarılar dileriz.

Bu oyun .swf(flaş) formatında bir oyundur. Akıllı telefonlarda flaş player desteği olmadığı için akıl telefon ve tabletlerde çalışmaz. Masaüstü bilgisayar, mouse olan akıllı tahta, netbook ve laptoplarda oynanabilir.