Sosyal Bilgiler Sitesi - Sosyaldeyince.com

Sosyal Bilgiler Oyunları => 7.Sınıf Sosyal Bilgiler Oyunları => 7.Sınıf İnsanlar, Yerler ve Çevreler Ünite Oyunları => Konuyu başlatan: Sosyaldeyince - 21 Ekim, 2018, 17:58

Başlık: 7.Sınıf İnsanlar, Yerler ve Çevreler Ünitesi O-X-O Oyunu
Gönderen: Sosyaldeyince - 21 Ekim, 2018, 17:58
7.Sınıf İnsanlar, Yerler ve Çevreler Ünitesi O-X-O Oyunu
https://www.sosyaldeyince.com/oyun/73/O-X-O-73.swf

Oyun Açıklaması
7. Sınıf Sosyal Bilgiler Dersi İnsanlar, Yerler ve Çevreler Ünitesi ile ilgili Kılıç Oyunu. Oyun, mouse ile oynanır. Oyun esnasında çıkan soruları bilirsen düşmanına karşı kılıçla hamle şansı elde edersin. Soruyu bilince ekranda hareket eden nişan alma işaretini rakibinin üzerine gelince tıklarsan rakibine isabet ettirir ve onun gücünü tüketirsin. Bu işlemi birkaç kez tekrarladığında oyunu kazanırsın. Oyunu iki kişi arkadaşınla da oynayabilirsin. Soruyu bil oyunu oyna. Bu sitede yer alan oyunların hepsi Sosyal Bilgiler dersi konularını pekiştirmek amacıyla yapılmıştır. Oyunlar eğitim amaçlıdır. Soruları bilmeden oyunlar oynanamaz. Sosyal Bilgiler oyunları. Başarılar dileriz.

Bu oyundaki sorular, 7.Sınıf Sosyal Bilgiler yeni müfredatına uygundur.

Bu oyun .swf (flaş) formatında bir oyundur. Akıllı telefonlarda flaş player desteği olmadığı için akıl telefon ve tabletlerde çalışmaz. Masaüstü bilgisayar, mouse olan akıllı tahta, netbook ve laptoplarda oynanabilir.