Sosyal Bilgiler Sitesi - Sosyaldeyince.com

Sosyal Bilgiler Oyunları => 7.Sınıf Sosyal Bilgiler Oyunları => 7.Sınıf Kültür ve Miras Ünite Oyunları => Konuyu başlatan: Sosyaldeyince - 15 Eylül, 2018, 16:08

Başlık: 7.Sınıf Kültür ve Miras Ünitesi Yaşasın Futbol Oyunu
Gönderen: Sosyaldeyince - 15 Eylül, 2018, 16:08
7.Sınıf Kültür ve Miras Ünitesi Yaşasın Futbol Oyunu

https://www.sosyaldeyince.com/oyun/72/Futbol-72.swf

Oyun Açıklaması
7. Sınıf Sosyal Bilgiler Dersi Kültür ve Miras Ünitesi ile ilgili Futbol Oyunu. Oyun, mouse ile ekranda sağa sola hareket eden işareti kaleye nişan alıp tıklanarak oynanır. Soruları bilemezsen penaltı hakkın bilgisayara geçer ve bir atıştan başarısız ayrılmış olursun. 10 soruluk bir oyundur. İki kişilik oynanabilir. Pek çok karakter arasında seçim yaparak kaleciyi kendin seçebilirsin. Futbol oynamak ve penaltı atmak isteyenler için eğlenceli bir oyundur. Soruyu bil oyunu oyna. Bu sitede yer alan oyunların hepsi Sosyal Bilgiler dersi konularını pekiştirmek amacıyla yapılmıştır. Oyunlar eğitim amaçlıdır. Soruları bilmeden oyunlar oynanamaz. Sosyal Bilgiler oyunları. Başarılar dileriz.

Sorular, 7. Sınıf Sosyal Bilgiler dersi yeni müfredatına uygundur.

Bu oyun .swf (flaş) formatında bir oyundur. Akıllı telefonlarda flaş player desteği olmadığı için akıl telefon ve tabletlerde çalışmaz. Masaüstü bilgisayar, mouse olan akıllı tahta, netbook ve laptoplarda oynanabilir.