Sosyal Bilgiler Sitesi - Sosyaldeyince.com

Sosyal Bilgiler Oyunları => 5.Sınıf Sosyal Bilgiler Oyunları => Etkin Vatandaşlık Ünite Oyunları => Konuyu başlatan: Sosyaldeyince - 04 Ekim, 2017, 13:47

Başlık: Etkin Vatandaşlık Ünitesi Top-X Oyunu
Gönderen: Sosyaldeyince - 04 Ekim, 2017, 13:47
Etkin Vatandaşlık Ünitesi Top-X Oyunu
https://www.sosyaldeyince.com/oyun/56top-x.swf

Oyun Açıklaması
5. Sınıf Sosyal Bilgiler Dersi Etkin Vatandaşlık Ünitesi ile ilgili Top-X Oyunu. Oyun, mouse (fare) ile oynanır. Oyundaki amacın hızlı bir şekilde döndürülen 3 bardaktan birinin içindeki topu bulmak. Son derece dikkatini yoğunlaştırman gereken bir oyun. Hem dikkatini hem de bilgini ölçebileceğin bir oyun. Mouse ile seçtiğin bardağı tıklayarak topu bulmalısın. Eğer topu bulup ardından gelen soruyu cevaplayabilirsen diğer bölüme geçebilirsin. Ama önce iyi düşünmelisin. Eğer yanlış bardağı seçersen oyun biter.

Bu arada soruları dikkatli cevapla, bu oyunda art arda üç soru cevaplayamazsan oyun biter. Bu oyun Etkin Vatandaşlık Ünitesi ile ilgili soruları içerir. Soruyu bil oyunu oyna. Bu sitede yer alan oyunların hepsi sosyal bilgiler dersi konularını pekiştirmek amacıyla yapılmıştır. Soruları bilmeden oyunlar oynanamaz. Sosyal bilgiler oyunları. Başarılar dileriz.

Bu oyun .swf(flaş) formatında bir oyundur. Akıllı telefonlarda flaş player desteği olmadığı için akıl telefon ve tabletlerde çalışmaz. Masaüstü bilgisayar, mouse olan akıllı tahta, netbook ve laptoplarda oynanabilir.
Başlık: Ynt: Etkin Vatandaşlık Ünitesi Top-X Oyunu
Gönderen: berkay27 - 21 Nisan, 2018, 17:46
ÇOK GÜZEL