Sosyal Bilgiler Sitesi - Sosyaldeyince.com

Evrak ve Dökümanlar => Şube Öğretmenler Kurulu => Konuyu başlatan: Sosyaldeyince - 31 Mayıs, 2015, 10:14

Başlık: ŞUBE ÖĞRETMENLER KURULU ÖĞRENCİ KİŞİSEL DEĞERLENDİRME TUTANAĞI
Gönderen: Sosyaldeyince - 31 Mayıs, 2015, 10:14
ŞUBE ÖĞRETMENLER KURULU ÖĞRENCİ KİŞİSEL DEĞERLENDİRME TUTANAĞI

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI SONU
ŞUBE ÖĞRETMENLER KURULU
ÖĞRENCİ KİŞİSEL DEĞERLENDİRME TUTANAĞI

ÖĞRENCİNİN:
OKULU: ….ORTAOKULU
ADI VE SOYADI: EZGİNUR KÜLTEPE
SINIFI: 6/A
NO: 40
BAŞARISIZ OLDUĞU DERSLER: MATEMATİK, FEN VE TEKNOLOJİ

Sınıf veya Şube Rehber Öğretmen Görüşü
(Diğer Derslerdeki Başarısı, Psikolojik ve Sosyal Gelişimi, Ders için ders Dışı Etkinlikler)
Öğrencimiz yıl içerisinde gösterdiği istek ve çalışma düzeyi dersleri geçmesi için yeterli olmamıştır. Öğrenci ve ailesi ile yapılan görüşmeler de sonuç vermeyince öğrenci, Şube Öğretmenler Kuruluna kalmış ve dersi geçmesi ancak bu şekilde mümkün olmuştur. Öğrencinin bir dahaki eğitim öğretim yılında gösterebileceği motivasyon, istek ve çalışma isteği düşünerek sınıf tekrarı yapması görüşünü savunmaktayım. Ayrıca bu öğrencinin direkt olarak geçtiği derslerinde bulunması sebebiyle tamamen başarısız bir öğrenci olarak görülmemesi gerektiğine inanıyorum. Ayrıca öğrencinin ders dışı etkinliklerine karşı gösterdiği ilgi ve istek istenilen düzeye yakındır.Tüm bunlar düşünülerek sonuç olarak öğrencinin sosyal ve psikolojik gelişimine olumsuz bir etki yapmamak için öğrencinin bir üst sınıfa geçmesi gerektiğini düşünüyorum.

Okul Rehber Öğretmenin (Psikolojik Danışman) Görüşü:
Öğrencinin sosyal ve duygusal gelişiminin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için akranları ile aynı sınıfa devam etmesinin yararlı olacağından bir üst sınıfa devamının yerinde alacağı düşünülmektedir.

Şube Öğretmenleri Kurulunun Değerlendirmesi:
Okulumuzda bulunan öğrencilerin özellikle aile sorunları yaşadığı başarılarının özellikle bu yüzden düşük olduğu daha önce yapılan pek çok toplantılarda da dile getirilmiş bu yüzden öğrenci başarısızlığının tek sorumlusunun öğrenci olmadığı düşünülerek öğrencinin bir üst sınıfa geçmesi kararı verilmiştir. Öğrencinin sınıf tekrarı yapması öğrenciye verilecek bir cezadır. Bu cezayı tek taraflı olarak sadece öğrenciye çektirmek yanlıştır. Aile, çevre ve maddi imkan yetersizlikleri de başarısızlığın önemli bir sebebidir. Bu yüzden öğrenciye sınıf tekrarı yaptırmak bütün sorumluluğu yani cezayı öğrenciye çektirmek olacağından öğrencinin geçmesi yönünde karar verilmiştir.
Başlık: Ynt: ŞUBE ÖĞRETMENLER KURULU ÖĞRENCİ KİŞİSEL DEĞERLENDİRME TUTANAĞI
Gönderen: cevcelal - 12 Haziran, 2019, 13:13
Tama aradığım belge.  bravo.gif