sosyal bilgiler

Genel => Hakkımızda => Konuyu başlatan: Sosyaldeyince - 03 Mayıs 2014, 09:48

Başlık: Hakkımızda
Gönderen: Sosyaldeyince - 03 Mayıs 2014, 09:48
sosyal bilgiler


*Özetler Bölümü
Özetlerin yazımı ve görselleştirilmesi tamamen sitemiz tarafından yapılmıştır.
Kısa, anlaşılır ve ders kazanımlarına göre hazırlanmıştır. Özetlerin hepsini yazıcınızdan çıkartmanız mümkündür.

*Oyunlar Bölümü
Bu sitedeki oyunların hepsi Sosyal Bilgiler ve T.C. İnkılap Tarihi Atatürkçülük dersi konularını pekiştirmek amacıyla hazırlanmıştır. Her sınıf ve her ünite için ayrı ayrı sorular yazılarak hazırlanmıştır. Kim 1 Milyon İster Oyunu her sınıf için 1000’i aşkın soru yazılarak hazırlanmıştır.

*Test Çöz Bölümü
Bu bölümdeki sorular herhangi bir yayın evine ait olan veya sitemize taranarak konulan sorular değildir. Zaten internette yer alan sorulardır. Testlerin pek çoğu, öğretmen forumlarında öğretmenlerin gönderdiği yazılı sorularının ünite ünite birleştirilmesiyle oluşturulmuş, bazıları da sitemiz tarafından hazırlanmıştır.
Bu bölümün hazırlanmasında katkılarından dolayı Ali Baykala‘ya teşekkür ederim.

*Videolar Bölümü
Bu bölümdeki videoların hepsi derslerimize ait konuları veya sosyal bilimler ile alakalı konuları kapsar. Videoların hepsi sitemiz içerisinde yer alır ve izlemek için başka bir siteye yönlendirme yoktur. Videolar alfabetik olarak sıralanmıştır. İzle/Bilgi yazan videoları izlerken yanında o video ile ilgili açıklamaları da okuyabilirsiniz. Bilgileri okumak için sayfayı aşağıya doğru kaydırdığınızda video sabit kalır. Amacımız çok geniş kapsamlı bir video-kütüphane oluşturmaktır.

*Sunumlar Bölümü
Bu bölümde, elimizde olan konulara ait sunumlar ve haritalar eklenmiştir.

*Takdir-Teşekkür Hesaplama Bölümü
Öğrenciler bu bölümü kullanarak Mili Eğitim Bakanlığına ait e-okula girebilir, Takdir-Teşekkür alıp almadıklarını hesaplayabilirler. Aldığınız dersler ve o derslere ait haftalık ders saatiniz hesaplama bölümündekiyle aynı ise hesaplama yapınız. Çıkan sonuçlar e-okul ile karşılaştırılmış ve birebir aynı sonucu vermiştir. Ayrıca bu bölümden Meslek seçimi ile ilgili Ulusal Mesleki Bilgi Sistemi'ne ulaşabilirsiniz. 5. ve 6. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama Formu (https://www.sosyaldeyince.com/takdir56.php)

Önemli ve acil okunmasını istediğiniz mesajlarınızı sosyal@sosyaldeyince.net  mail adresimize gönderebilirsiniz.