Sosyal Bilgiler Sitesi - Sosyaldeyince.com

Sosyal Bilgiler Oyunları => 6.Sınıf Sosyal Bilgiler Oyunları => 6.Sınıf Kültür ve Miras Ünite Oyunları => Konuyu başlatan: Sosyaldeyince - 15 Eylül, 2018, 15:52

Başlık: 6. Sınıf Kültür ve Miras Ünitesi Buz Devri Oyunu
Gönderen: Sosyaldeyince - 15 Eylül, 2018, 15:52
6. Sınıf Kültür ve Miras Ünitesi Buz Devri Oyunu
https://www.sosyaldeyince.com/oyun/62/Buz-Devri-62.swf

Oyun Açıklaması
6. Sınıf Sosyal Bilgiler Dersi Kültür ve Miras Ünitesi ile ilgili Buz Devri Oyunu. Oyun, mouse (fare) ile oynanır. Oyundaki amacın karşında buz üzerinde bulunan penguenleri kar topu fırlatarak buzun üzerinden suya düşürmek. Soruyu bildikten sonra oyunun ilk bölümü başlar. Sol üst köşede Fırlat yazısını tıklayarak kar topunu fırlatabilirsin. Mouse ile buz fırlatarak bu işi başarmalısın. Önce mesafeyi ve yönü ayarlamalısın. Eğer karşındaki penguenler senden önce davranır seni suya düşürürlerse oyun biter.

Bu arada soruları dikkatli cevapla, bu oyunda art arda üç soru cevaplayamazsan oyun biter. Bu oyun Kültür ve Miras Ünitesi ile ilgili soruları içerir. Soruyu bil oyunu oyna. Bu sitede yer alan oyunların hepsi Sosyal Bilgiler dersi konularını pekiştirmek amacıyla yapılmıştır. Soruları bilmeden oyunlar oynanamaz. Sosyal Bilgiler oyunları. Başarılar dileriz.

Bu oyun .swf(flaş) formatında bir oyundur. Akıllı telefonlarda flaş player desteği olmadığı için akıl telefon ve tabletlerde çalışmaz. Masaüstü bilgisayar, mouse olan akıllı tahta, netbook ve laptoplarda oynanabilir.
Başlık: Ynt: 6. Sınıf Kültür ve Miras Ünitesi Buz Devri Oyunu
Gönderen: alpnesil - 24 Mayıs, 2019, 20:36
alpnesil