Sosyal Bilgiler Sitesi - Sosyaldeyince.com

Sosyal Bilgiler Videoları => Videolar => Konuyu başlatan: Sosyaldeyince - 06 Nisan, 2015, 20:33

Başlık: Lösemili Çocuklar Vakfı LÖSEV
Gönderen: Sosyaldeyince - 06 Nisan, 2015, 20:33
Lösev
Lösemili Çocuklar Vakfı yurdumuzdaki önemli sivil toplum kuruluşlarından biridir.


Lösev, 1998 yılında Ankara'da kurulmuştur. Lösev, lösemi hastalığı konusunda toplumda insanları bilinçlendirmeye çalışmaktadır. Lösemi hastası olan pek çok kişiye ve bu hastaların ailelerine maddi ve manevi destek sağlamaktadır. Yaptığı çalışmalar sayesinde önceleri sadece lösemi hastası çocukların yol parasını ve okul ihtiyacını karşılamaya çalışan Lösev, günümüzde bu hastalığın tedavisi için gereken bütün desteği sağlayacak güce, duyarlı insanların yaptığı destekler sayesinde ulaşmıştır.
lösev logo
Lösev, 24 Eylül 2014'te Lösemili Çocuklar Hastanesi, kısa adı Lösante olan hastaneyi hizmete açmıştır. Kurumun merkezi Ankara'da bulunmaktadır. Bu kuruluş lösemi ve kan hastası olan çocukların sağlık ve eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalar yapar. Ülkemizde sivil toplum kuruluşları arasında önemli bir yere sahip olan Lösev, lösemi hastalarını tedavi etmenin yanı sıra bu hastalığı insanlara tanıtarak toplumsal algı yaratmayı amaçlar.
Lösemili Çocuklar Okulu, Lösemili Çocuklar Köyü, Lösemili Çocuklar Hastanesi bu vakfın meydana getirdiği önemli kuruluşlardır.
Kuruluşun önemli çalışmaları arasında Ulusal Kemik İliği Bankası kurmak da vardır. Kemik iliği nakli bekleyen pek çok hastaya bu çalışma umut ışığı olmaktadır.
Siz de Lösemili Çocuklar Vakfı'nın internet sitesi aracılığıyla kuruma destek için başvuru yapabilirsiniz.