Sosyal Bilgiler ile T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Özetleri

Başlatan Sosyaldeyince, 08 Mayıs 2014, 12:28

« önceki - sonraki »

Sosyaldeyince

Bu bölümde Sosyal Bilgiler Konu Özetleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Konu Özetleri ile Vatandaşlık ve Demokrasi Eğitimi Konu Özetleri bulunmaktadır.

Sosyal Bilgiler Konu Özetleri
Özetleri isterseniz yazıcınızdan çıkartarak da kullanabilirsiniz. Özetlerin tamamı sosyaldeyince.com tarafından yazılmış ve görselleştirilmiştir. Özetleri hazırlamaktaki amacımız; ünitelerde önemli olan yerleri öğrencilere göstermek, unutulan yerleri hatırlatmaktır. Ünitenin her yeri önemlidir diye uzun uzun yazıp bunu özet diye öğrencilere sunma gibi bir gayretimiz yoktur. Son derece faydalı, her öğrencinin yazıcıdan çıkartıp yanında bulundurması gereken özetlerdir.
5. Sınıf Sosyal bilgiler konu özeti 7 adet, 6. Sınıf Sosyal bilgiler konu özeti 7 adet, 7. Sınıf Sosyal bilgiler konu özeti 7 adet, 8. Sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Konu Özeti 7 adet özet bulunmaktadır.
 Konu özeti bulunan üniteler;
5. Sınıf Sosyal Bilgiler Özetleri; Birey ve Toplum Ünitesi Özeti, Kültür ve Miras Ünitesi Özeti, İnsanlar Yerler ve Çevreler Ünitesi Özeti, Bilim, Teknoloji ve Toplum Ünitesi Özeti, Üretim, Dağıtım ve Tüketim Ünitesi Özeti, Etkin Vatandaşlık Ünitesi Özeti, Küresel Bağlantılar Ünitesi Özeti.
6. Sınıf Sosyal Bilgiler Özetleri; Sosyal Bilgiler Öğreniyorum Ünitesi Özeti, Yeryüzünde Yaşam Ünitesi Özeti, İpek Yolunda Türkler Ünitesi Özeti, Ülkemizin Kaynakları Özeti, Ülkemiz ve Dünya Ünitesi Özeti, Demokrasinin Serüveni Ünitesi Özeti, Elektronik Yüzyıl Ünitesi Özeti.
  7. Sınıf Sosyal Bilgiler Özetleri; İletişim ve İnsan İlişkileri Ünitesi Özeti, Ülkemizde Nüfus Ünitesi Özeti, Türk Tarihinde Yolculuk Ünitesi Özeti, Zaman İçinde Bilim Ünitesi Özeti, Ekonomi ve Sosyal Hayat Ünitesi Özeti, Yaşayan Demokrasi Ünitesi Özeti, Ülkeler Arası Köprüler Ünitesi Özeti.
  8. Sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Özetleri; BİR KAHRAMAN DOĞUYOR Ünitesi Özeti, MİLLİ UYANIŞ, YURDUMUZUN İŞGALİNE TEPKİLER Ünitesi Özeti, YA İSTİKLAL YA ÖLÜM Ünitesi Özeti, ÇAĞDAŞ TÜRKİYE YOLUNDA ADIMLAR Ünitesi Özeti, ATATÜRKÇÜLÜK Ünitesi Özeti, ATATÜRK DÖNEMİ TÜRK DIŞ POLİTİKASI VE ATATÜRK'ÜN ÖLÜMÜ Ünitesi Özeti, ATATÜRK'TEN SONRA TÜRKİYE: İKİNCİ DÜNYA SAVAŞI VE SONRASI Ünitesi Özeti . Ayrıca Vatandaşlık ve Demokrasi Eğitimi dersine ait Her İnsan Değerlidir Tema Ünite Özeti, Demokrasi Kültürü Tema Ünite Özeti, Hak ve Özgürlüklerimiz Tema Ünite Özeti, Görev ve sorumluluklarımız Tema Ünite Özeti bulunmaktadır.

Sitemize üye olarak özetler hakkında yorum yazabilirsiniz.


share button   
 
Sosyaldeyince.com sosyal bilgiler sitesi
kenan58

özetler 10 numara allah razı olsun fakat dosyayı indirdiğimde bilgisayarım açmıyor

Sosyaldeyince

Alıntı yapılan: kenan58 - 24 Ekim 2016, 00:17
özetler 10 numara allah razı olsun fakat dosyayı indirdiğimde bilgisayarım açmıyor

Chrome ya da explorar içine atın açılır. İnternet olması gerekmez.
Sosyaldeyince.com sosyal bilgiler sitesi

audgh33


Sosyaldeyince

Alıntı yapılan: audgh33 - 07 Ocak 2017, 12:08
nereden indiriliyor bu sitedeki paylaşımlar

İndirmek istediğiniz bizim özetlerimiz ise indirmek istediğiniz özetin hemen altında kırmızı okla gösterilmiş.
Sosyaldeyince.com sosyal bilgiler sitesi


site tanıtım
 


Özetler 5.Sınıf - 6.Sınıf - 7.Sınıf - 8.Sınıf . . : : : . . Etkinlikler 5.Sınıf - 6.Sınıf - 7.Sınıf - 8.Sınıf
Eba Kazanım Testleri 5.Sınıf - 6.Sınıf - 7.Sınıf - 8.Sınıf . . : : : . . Sunular 5.Sınıf - 6.Sınıf - 7.Sınıf - 8.Sınıf