Sosyal Bilgiler Oyunları Eğitim Amaçlı Oyunlar

Başlatan Sosyaldeyince, 08 Mayıs 2014, 12:22

« önceki - sonraki »

Sosyaldeyince

08 Mayıs 2014, 12:22 Son düzenlenme: 06 Ekim 2017, 11:23 Sosyaldeyince
Sosyal Bilgiler Oyunları
Bu sitede yer alan oyunların hepsi Sosyal Bilgiler konularını pekiştirmek amacıyla hazırlanmıştır.
Soruyu bil, oyunu oyna esasına dayanır.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Sosyal Bilgiler Oyunları - Tam 614 Oyun

Soruları cevaplayamayan oyunları oynayamaz ya da oyun içindeki bölümleri geçemez. Ders çalışmayı eğlenceli hale getirmek için hazırlanan ve ünitelerin hepsi için ayrı ayrı soru yazılarak oluşturulan toplam 614 oyun bulunmaktadır. Araba Park Etme Oyunu 2014 Nisan ayında, Minik Avcı ve Hopla Oyunu 2014 Ekim ayında, Kahraman Pilot Oyunu, Şubat 2015'te Buz Devri oyunu ve sonrasında Şubat 2016'da Top-X Oyunu hazırlanarak siteye eklenmiştir. Zaman içerisinde yeni oyunlar da eklenecektir. Ancak sosyadeyince.com sitesi sadece oyun sitesi olmadığını sizlere hatırlatmak isteriz. Milyoner oyunu için her sınıf düzeyinde 1000'i aşkın soru yazılmıştır. Oyunlarda randomize soru sorma özelliği vardır, her defasında farklı soru seçme özelliği bulunmaktadır. Bazı oyunları akıl tahtası olan sınıflarda oynamak mümkündür. Kılıç Oyunu, Futbol oyunu, Fark Bulma oyunu, İl Bulma Oyunu, Basketbol Oyunu, Karlı Parkur Motor Oyunu, Dağ Bisikleti oyunu, Mario Oyunu, Maymun Kart Yarış Oyunu, Var Mısın Yok Musun Oyunu, Balon Patlat Oyunu, Zor Oyun, Araba Park Etme Oyunu, Minik Avcı Oyunu, Hopla Oyunu, Sinir Küpü Oyunu, Zıplayan Araba Oyunu, Hız Motoru Oyunu, OXO Oyunu, Kahraman Pilot Oyunu, Buz Devri Oyunu ve Top-X Oyunu sitemizde bulunan oyunlardır.
5. Sınıf Sosyal Bilgiler Oyunları; Haklarımı Öğreniyorum Ünitesi Oyunları, Adım Adım Türkiye Ünitesi Oyunları, Bölgemizi Tanıyalım Ünitesi Oyunları, Ürettiklerimiz Ünitesi Oyunları, Gerçekleşen Düşler Ünitesi Oyunları, Toplum İçin Çalışanlar Ünitesi Oyunları.
6. Sınıf Sosyal Bilgiler Oyunları; Sosyal Bilgiler Öğreniyorum Ünitesi Oyunları, Yeryüzünde Yaşam Ünitesi Oyunları, İpek Yolunda Türkler Ünitesi Oyunları, Ülkemizin Kaynakları Oyunları, Ülkemiz ve Dünya Ünitesi Oyunları, Demokrasinin Serüveni Ünitesi Oyunları, Elektronik Yüzyıl Ünitesi Oyunları.
7. Sınıf Sosyal Bilgiler Oyunları; İletişim ve İnsan İlişkileri Ünitesi Oyunları, Ülkemizde Nüfus Ünitesi Oyunları, Türk Tarihinde Yolculuk Ünitesi Oyunları, Zaman İçinde Bilim Ünitesi Oyunları, Ekonomi ve Sosyal Hayat Ünitesi Oyunları, Yaşan Demokrasi Ünitesi Oyunları, Ülkeler Arası Köprüler Ünitesi Oyunları.
8. Sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Oyunları; BİR KAHRAMAN DOĞUYOR Ünitesi Oyunları, MİLLİ UYANIŞ, YURDUMUZUN İŞGALİNE TEPKİLER Ünitesi Oyunları, YA İSTİKLAL YA ÖLÜM Ünitesi Oyunları, ÇAĞDAŞ TÜRKİYE YOLUNDA ADIMLAR Ünitesi Oyunları, ATATÜRKÇÜLÜK Ünitesi Oyunları, ATATÜRK DÖNEMİ TÜRK DIŞ POLİTİKASI VE ATATÜRK'ÜN ÖLÜMÜ Ünitesi Oyunları, ATATÜRK'TEN SONRA TÜRKİYE: İKİNCİ DÜNYA SAVAŞI VE SONRASI Ünitesi Oyunları .

Her ünite için 21 çeşit oyun.

Sitemize üye olarak oyunlara yorum yazabilirsiniz.


Oyunlarımız .swf (flaş) formatında oyunlardır. Akıllı telefonlarda flaş player desteği olmadığı için akıl telefon ve tabletlerde çalışmaz. Masaüstü bilgisayar, mouse olan akıllı tahta, netbook ve laptoplarda oynanabilir.

share button   
 
Sosyaldeyince.com sosyal bilgiler sitesigamze yagmaci

Çok bilgi verici gibi bir site zaten buraya üye olmamın amacıda bu biraz fazla oldu heh bu yeterli galiba neyse daha fazla sacmalamadan

erci


Numan

16 Kasım 2014, 16:33 #3 Son düzenlenme: 16 Kasım 2014, 17:04 Sosyaldeyince
Güzel bir site  ;D :D ;) :) Bence üye olun .tavsiye ederim

Numan

zor oyunda 5. bölüme kadar geldim .uykum geldi yatıyorum iyi geceler  :D

Zeynep azra ilhan


sosyalci85

iyi akşamlar acaba bu oyunları bilgisayarıma indirebilir miyim.

Sosyaldeyince

Alıntı yapılan: sosyalci85 - 16 Aralık 2014, 21:59
iyi akşamlar acaba bu oyunları bilgisayarıma indirebilir miyim.


Hayır maalesef.. interneti olan bilgisayarlarda oynanabilir..
Sosyaldeyince.com sosyal bilgiler sitesi

sosyalci85Numan

Teşekkür ederim.öğretici bir site  bravo.gif bravo.gif bravo.gif

Numan

biraz farklı oyunlar ekleyin bence artık sıkıldım :-\ :( smile_nono.gif smile_nono.gif smile_nono.gif smile_nono.gif smile_nono.gif

yagmurbas

güzel bir site ben bayılıyorum   ;)

yagmurbas

bişi dicem oyunlaar nerede indirmek mi gerekiyor  :(((

Sosyaldeyince

Alıntı yapılan: yagmurbas - 08 Mart 2017, 19:20
bişi dicem oyunlaar nerede indirmek mi gerekiyor  :(((

Eğer telefondan girdiyseniz göremezsiniz. Bilgisayardan giriniz.burdaki flaş oyunlar telde, tablette açılmaz.
Sosyaldeyince.com sosyal bilgiler sitesi

site tanıtım
 


Özetler 5.Sınıf - 6.Sınıf - 7.Sınıf - 8.Sınıf . . : : : . . Etkinlikler 5.Sınıf - 6.Sınıf - 7.Sınıf - 8.Sınıf
Eba Kazanım Testleri 5.Sınıf - 6.Sınıf - 7.Sınıf - 8.Sınıf . . : : : . . Sunular 5.Sınıf - 6.Sınıf - 7.Sınıf - 8.Sınıf