Sosyal Bilgiler Sitesi - Sosyaldeyince.com
..:: Bilgiye Atılan Adım ::..


Sosyaldeyince.com Akıllı Telefon Uygulaması Google Play Store^de yayında.


Bayram Coşkusu

Başlatan Sosyaldeyince, 05 Ekim, 2014, 11:53

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sosyaldeyince

Bayram Coşkusu
Toplumumuzda bizi bir araya getiren, birbirimize yaklaştıran, birlik ve beraberliğimizi güçlendiren, insanlar arasında sevginin, saygının çoğaldığı dayanışma duyguları içinde olduğumuz ve birbirimizin gönlünü aldığımız özel günlerimiz vardır.
Ramazan ve Kurban Bayramları; insanları bir araya getiren, dargınları kucaklaştıran, sevgi ve saygıyı kuvvetlendiren dinî bayramlardır. Ramazan ve Kurban Bayramlarında küçükler, büyükleri ziyaret eder. Bütün aile ve akrabalar bir araya gelir. Yaşlılar ziyaret edilir, yoksullara yardımda bulunulur. Çocuklara bayramlıklar alınır, harçlıklar verilir ve misafirlere şekerlemeler ikram edilir. Dinî bayramlarımız geçmişten günümüze Türk milletinde değişim ve sürekliliğe örnektir.
İnsanların bir araya geldiği bayramlar millet olarak birlikte yaşamamızda önemli rol oynamaktadır. Yaşadığımız çağda insanlar arasında herhangi bir tatil günü olarak görülmeye başlanan bu özel günler kültürümüzün önemli bir parçasıdır. Bayram geleneklerini yaşatmak kültürümüzü gelecek kuşaklara aktarmak açısından son derece önemlidir.

share button   
Sosyaldeyince.com sosyal bilgiler sitesisite tanıtım
 


Özetler 5.Sınıf - 6.Sınıf - 7.Sınıf - 8.Sınıf . . : : : . . Etkinlikler 5.Sınıf - 6.Sınıf - 7.Sınıf - 8.Sınıf
Sunular 5.Sınıf - 6.Sınıf - 7.Sınıf - 8.Sınıf