Sosyal Bilgiler Sitesi - Sosyaldeyince.com
..:: Bilgiye Atılan Adım ::..


Sosyaldeyince.com Akıllı Telefon Uygulaması Google Play Store^de yayında.


EBA UZAKTAN EĞİTİM CANLI DERS UYGULAMASI FAALİYET RAPORU

Başlatan TARIKHOCAM, 21 Nisan, 2020, 15:05

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TARIKHOCAM

EBA UZAKTAN EĞİTİM CANLI DERS UYGULAMASI FAALİYET RAPORU

Raporun tamamı alttaki ektedir.

Eba Uzaktan Eğitim Canlı Ders programı doğrultusunda aşağıda belirtilen sınıflara yönelik ders yapılmış olup 21 Nisan 2020 tarihinde iki sınıfa aynı anda canlı ders faaliyeti gerçekleştirilmiştir.
CANLI DERS YAPILAN SINIFLAR:  8-E / 8-F
SINIF MEVCUDU: 8-E: 27 , 8-F: 30
CANLI DERSE KATILAN ÖĞRENCİ SAYISI: 8-E:8 , 8-F:13
ÖĞRENME ALANI   BİR KAHRAMAN DOĞUYOR
KONU   AVRUPA'DA YAŞANAN DEĞİŞİM VE 20. YÜZYIL BAŞLARINDA OSMANLI DEVLETİ
DERS ZAMANI   21.04.2020 
SAAT: 19:45-20:45
Kazanımlar   8.1.1. Avrupa'daki gelişmelerin yansımaları bağlamında Osmanlı Devleti'nin yirminci yüzyılın başlarındaki siyasi ve sosyal durumunu kavrar.

Açıklama:
8.Sınıf TC. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersi müfredat ve kazanımları doğrultusunda, dersimiz 8-E ve 8-F sınıflarından toplam 21 öğrencinin katılımıyla Eba canlı ders uygulaması üzerinden yapılmıştır.
Yapılan derste Fransız İhtilali ile ortaya çıkan siyasi düşüncelere, Avrupa devletlerinin sömürgecilik faaliyetlerine, Tanzimat ve Meşrutiyet dönemlerinin Osmanlı siyasi ve sosyal yapısına etkisine değinildi ayrıca Osmanlı Devleti ile Avrupa devletlerinin yirminci yüzyılın başlarındaki durumu harita üzerinde gösterildi ve son olarak Osmanlı Devleti'nin son döneminde siyasi ve sosyal hayatı etkileyen başlıca fikir akımlarına (Osmanlıcılık, İslamcılık, Türkçülük, Batıcılık) kısaca değinilmiştir. Dersin sonunda kursa katılan öğrencilerden Eba'da konu ile ilgili testleri ve alıştırmaları yapmaları istenmiştir.
Derse bilgisayar, tablet ve akıllı telefon aracılığıyla interneti olan öğrenciler katılmıştır. Okul sınıf mevcuduna göre katılım azdır. Dersin zorunlu olmaması, öğrencilerin, internet ve teknik araç gereç imkanlarının kısıtlı olması bu durumun belli başlı sebebidir.
Öğrencilerin, GSM firmalarının Eba'da kullanmak amacıyla verilen ücretsiz internet hakkının az olduğundan yakındıkları görülmüştür. Ancak canlı derse katılan öğrenciler bu yöntemle yapılan eğitimden son derece memnun olduklarını belirtmişlerdir.
Sonuç olarak; yapılan ders konu, kazanım, müfredata ve plana uygun olarak işlenmiş, istekli ve çalışkan öğrenciler sayesinde yapılan canlı ders faydalı geçmiştir.
Ders Öğretmeni
...............

share button   site tanıtım
 


Özetler 5.Sınıf - 6.Sınıf - 7.Sınıf - 8.Sınıf . . : : : . . Etkinlikler 5.Sınıf - 6.Sınıf - 7.Sınıf - 8.Sınıf
Sunular 5.Sınıf - 6.Sınıf - 7.Sınıf - 8.Sınıf