Sosyal Bilgiler Sitesi - Sosyaldeyince.com
..:: Bilgiye Atılan Adım ::..


Sosyaldeyince.com Akıllı Telefon Uygulaması Google Play Store^de yayında.


5. 6. 7. SINIF SOSYAL BİLGİLER, 8. SINIF İNKILAP TARİHİ TELAFİ EĞİTİMİ PLANI

Başlatan musayurtlu, 04 Mayıs, 2020, 22:20

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

musayurtlu

5. 6. 7. SINIF SOSYAL BİLGİLER ve 8. SINIF T.C. İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK DERSLERİ TELAFİ EĞİTİMİ PLANI ve RAPORU

5. SINIF SOSYAL BİLGİLER TELAFİ EĞİTİMİ PLANI
6. SINIF SOSYAL BİLGİLER TELAFİ EĞİTİMİ PLANI
7. SINIF SOSYAL BİLGİLER TELAFİ EĞİTİMİ PLANI
8. SINIF İNKILAP TARİHİ TELAFİ EĞİTİMİ PLANI


ÖNERİLER
• Sadece EBA konusunda hizmet veren velilerin arayabileceğin MEB denetimde bir EBA DESTEK hattı kurulmalıdır. Bazı sorunlarda öğretmenler teknik bilgi eksikliği nedeniyle yetersiz kalmaktadır.

• Ülke genelinde herkesin aynı imkânlara (İnternet bağlantısı, EBA'ya ulaşamama, internet kotası vb.) sahip olmadığı düşünülürse bu kapsamdaki öğrenciler basılı dokumanlar okulların organizasyonu/VEFA grupları tarafından ulaştırılmalıdır.

• Bu süreçte ciddi sorunlardan biri de internet kotası. Mevcut GSM şirketleri tarafından verilen kotalar yeterli gelmemektedir. Bu konuda bakanlık düzeyinde girişimde bulunulmalıdır.

• Uzaktan eğitim sürecinde öğretmenler için online hizmet içi eğitimler oldukça yetersizdir. Bunların sayısının, var olanların da niteliğinin mutlaka artırılması gereklidir.

• Bakanlığın her ay 1000 soru desteği ve 15 günde bir örnek soru yayını isabetlidir. Aynı durum soru niteliği bakımında DPYBS sınavları için de yapılmalı onlar içinde örnek soru ve kazanım testleri bakanlığımız tarafından destek olarak yayımlanmalıdır.

• LGS Sınavı öğrenci motivasyonu, yerleştirme planlaması, tercihler vb. her tülü organizasyon için çocuklarımızın her türlü sağlık tedbiri, sosyal mesaja kuralları dikkate alınarak yapılmalıdır.

• EBA'da okulların zorunlu tatil sürecinden sonraki konular anlatıldığı için LGS sürecindeki öğrenciler için mutlaka ek yayın yapılmalı, LGS kapsamında olduğu açıklanan LGS konuları tekrar edilmeli, bolca soru çözümü yapılmalıdır. LGS konu kapsamındaki yayınlar artırılmalıdır.

• Sıralar tekli şekilde ayrılarak sosyal mesafe kuralına göre öğrencilerin oturmaları sağlanabilir.

• Öğrencilerin geçecekleri bir üst sınıf veya kuruma hazırlanmalarını sağlayacak temel  derslerden haftalık ders süreleri kısaltılarak müfredatın önemli konu başlıklarını içeren hızlandırılmış bir program uygulanmalıdır.  Ayrıca telafi sonrası bir aylık bir aradan sonra  uzaktan eğitim kanalları üzerinden bu yılın konularından oluşan programlar  sınıf düzeylerine göre bilgi yarışmaları münazara şiir dinletileri gibi öğrenci katılımlı etkinlikler programlara dahil edilerek  eylül ayına kadar devam ettirilerek  , öğrencilerimizin mevcut süreçte okul ve ders kültüründen uzak kalmamaları sağlanabilir.

• Ayrıca okulların kapalı olduğu sürede yapılamayan çeşitli etkinlikler çocuk oyunları  ve sportif faaliyetler bu telafi süresi içerisinde gerçekleştirilebilir.....

............
Sosyal Bilgiler Öğretmeni

share button   site tanıtım
 


Özetler 5.Sınıf - 6.Sınıf - 7.Sınıf - 8.Sınıf . . : : : . . Etkinlikler 5.Sınıf - 6.Sınıf - 7.Sınıf - 8.Sınıf
Sunular 5.Sınıf - 6.Sınıf - 7.Sınıf - 8.Sınıf