Sosyal Bilgiler Sitesi - Sosyaldeyince.com
..:: Bilgiye Atılan Adım ::..

6.Sınıf Küresel Bağlantılar Ünitesi Boşluk Doldurma Soruları

Başlatan aydan, 25 Mayıs, 2019, 13:59

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aydan

6.Sınıf Küresel Bağlantılar Ünitesi Boşluk Doldurma Soruları

Aşağıdaki verilen olay ve kavramları cümlelerdeki boşluklara uygun ekler kullanarak doldurunuz.
İhracat (Dış satım)  TÜRKSOY  Jeoplitik (Özel)  Kazakistan  İthalat (Dış Alım)

S-1. Türkçe konuşan ülkeler arasında kültürel ilişkileri geliştirmek, Türk kültürünü araştırmak, geliştirmek, korumak, tanıtmak için Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı ............................................... kurulmuştur.

S-2. Türk dilinin konuşulduğu ülkeler, komşu ülkeler ve gelişmekte olan ülkelerin kalkınmalarına yardımcı olmak için Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ............................................. kurulmuştur.

S-3. 21 Mart 2009 tarihinde yayın hayatına başlayan TRT ......................... Türkiye Cumhuriyeti ile Türkçe konuşan geniş coğrafya arasında bir kültür köprüsü olmayı hedeflemektedir.

S-4. Bir ülkenin başka bir ülkeye mal satmasına ................................................................. denir.

S-5. Başkenti Astana olan  Türk  Cumhuriyeti.................................;  ..........................., Kırgızistan'ın başkentidir.

S-6. Bir ülkenin başka bir ülkeden mal almasına .................................................................. denir.

S-7. Ülkemizin üç tarafının denizlerle çevrili olması ve Asya ile Avrupa kıtaları arasında köprü konumunda olması .................................................... konum sonuçlarından bazılarıdır.

share button   site tanıtım
 


Özetler 5.Sınıf - 6.Sınıf - 7.Sınıf - 8.Sınıf . . : : : . . Etkinlikler 5.Sınıf - 6.Sınıf - 7.Sınıf - 8.Sınıf
Sunular 5.Sınıf - 6.Sınıf - 7.Sınıf - 8.Sınıf