Sosyal Bilgiler Sitesi - Sosyaldeyince.com
..:: Bilgiye Atılan Adım ::..

Tüketici Hakları, Temel Hak ve Özgürlüklerimiz Çalışma Kağıdı

Başlatan eymenadana, 25 Eylül, 2018, 17:44

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eymenadana

Temel Hak ve Özgürlüklerimiz, Tüketici Hakları Çalışma Kağıdı

TOPLUMSAL BİR SORUNA ÇÖZÜM ARARKEN
İnsanlar toplum içerisinde yaşarken birçok sorunla karşılaşır. Bu sorunların çözümü...................., .....................................ve ..............................................temelinde olması gerekir. Bu da ancak yasalara uyulmasıyla gerçekleşir.

 Tüketici Haklarını Koruma Yasası'na göre; tüketici...............ay içerisinde itiraz edebilir.

    Kişi Hakları:
  -............................Hakkı(Any. 17.mad.;Herkes yaşama,maddi ve manevi varlığını koruma ve geliştirmehakkına sahiptir.)En temel insan hakkıdır.   

  -..........................................................................Hakkı(Any. 17.mad.;Tıbbi zorunluluklar ve kanunda yazılı haller dışında,kişinin vücut bütünlüğüne dokunulamaz;rızası olmadan bilimsel ve tıbbi deneylere tabi tutulamaz.Kimseye işkenceve eziyet yapılamaz;kimse insan haysiyetiyle bağdaşmayan cezaya ve muameleye tabi tutulamaz.)

  -..................................................................Gizliliği ve Korunması Hakkı(Any. 20. mad.;Herkes özel hayatına ve aile hayatına saygı gösterilmesini isteme hakkına sahiptir.Özel hayatın ve aile hayatınıngizliliğine dokunulamaz.)

  -.............................,......................... ve...................... Özgürlüğü(Any 25. mad.;Herkes düşünce ve kanaat özgürlüğüne sahiptir.Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse,düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz;düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.)   

share button   auroraborealis

Gerçekten çok güzel etkinlik. Sağ olun, elleriniz dert görmesin.site tanıtım
 


Özetler 5.Sınıf - 6.Sınıf - 7.Sınıf - 8.Sınıf . . : : : . . Etkinlikler 5.Sınıf - 6.Sınıf - 7.Sınıf - 8.Sınıf
Sunular 5.Sınıf - 6.Sınıf - 7.Sınıf - 8.Sınıf