GERÇEKLEŞEN DÜŞLER SUNU SLAYT

Başlatan Kutup Yıldızı, 16 Nisan 2015, 14:55

« önceki - sonraki »

Kutup Yıldızı

GERÇEKLEŞEN DÜŞLER SUNU SLAYT
5.sınıf sosyal bilgiler dersi gerçekleşen düşler sunu slaytı.
sunudan bir bölüm...
Bizim ve dünyadaki insanların rahat yaşamalarını sağlayan BİLİM ADAMLARI önemli özellikler taşımaktadırlar.Bu özelliklerden bazıları;
Stephan Zweig, "Bilimde körlük yanılgı değil, 'korkaklık'dır." der. Bilim adamının korkaklarla, ürkeklerle işi ya da saygıdan ötürü gerçeği görmemeye hakkı yoktur.    
Bilim adamı;      
- Evrensel düşünen kişidir,      
- Objektiftir,      
- Ahlaki sorumluluğu yüksek olan kişidir,      
- Aydınlanmış kişidir,      
- Öngörüsü yüksek olan kişidir.

Bilim insanı; evrendeki olay ve olguları inceleyen, onun altında yatan gizemin kaynağını araştıran ve bu gizemin nedenlerini anlamaya çalışan ve anladıklarını basitleştirip kitlelerin anlayabileceği bir şekilde yayın yolu ile duyuran kişidir. Ayrıca bilim insanı, anlamış olduğu doğal gizemi, yaşamı daha da kolaylaştıracak şekilde insanlığın hizmetine sunan kişidir.
     Ulaşım araçlarının gelişimi, modern tıbbi cihazlar, elektrik ve elektroniğin keşfedilmesi ve bu hizmetlerin geniş kitlelere ulaştırılması, konuya verilecek güzel örneklerdir. Bu yönüyle bilim insanı hayatın her alanında yaşamı kolaylaştırmak için büyük bir mücadele içindedir. Ancak bilim insanı hiçbir zaman kıskanç duygularla bulgusunu salt kendisi ve çevresi için kullanmamıştır ve kullanmamalıdır.

GERÇEKLEŞEN DÜŞLER SUNU SLAYT

share button   site tanıtım
 


Özetler 5.Sınıf - 6.Sınıf - 7.Sınıf - 8.Sınıf . . : : : . . Etkinlikler 5.Sınıf - 6.Sınıf - 7.Sınıf - 8.Sınıf
Sunular 5.Sınıf - 6.Sınıf - 7.Sınıf - 8.Sınıf